Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy Bocelli konserinde

Kariyeri boyunca 5 kez Grammy Ödülü’ne, 6 kez de Latin Grammy Ödülü’ne aday gösterilen ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli İstanbul’da unutulmaz bir konsere imza attı. Müzikseverlerin karşısına çıkan Bocelli’ye soprano Serena Gamberoni, kemanist Anastasiya Petrysak ve bariton Faik Mansuroğlu eşlik etti.

Angelica Gismondo ve Francesco Costa’nın dansçı olarak sahnede olduğu, iki bölümden oluşan konsere Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da izleyici olarak katıldı. Vatandaşlarla beraber tribünde konseri izleyen Bakan Ersoy’a ise eşi Pervin Ersoy eşlik etti.

Konserin unutulmaz anlarını sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Ersoy şu ifadeleri kullandı;

“Bu akşam, dünyaca ünlü İtalyan tenor, söz yazarı ve besteci Andrea Bocelli’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği muhteşem konseri izlemek büyük bir keyifti. İstanbul Devlet Senfoni Orkestramız ve İstanbul Opera Korosu’nun olağanüstü performanslarıyla zenginleşen bu özel etkinlikte, BJK Tüpraş Stadyumu’nu dolduran müzikseverlerle muhteşem bir atmosferde buluştuk. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansımızın da desteğiyle ülkemize gelen bu tür etkinlikler, insanlarımızı dünya çapında sanatçılarla buluştururken aynı zamanda ülkemizin kültürel ve turistik alanda tanıtımına büyük katkı sağlıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x